Klasa Średnia

Nexen


N'Blue HD Plus 175/65 R14"
Letnie

Dostępność:

Ostatnie sztuki

Kod producenta 16635
Szerokość 175
Profil 65
Srednica 14"
Sezon
LetnieLetnie
Producent Nexen
Dodatkowe Wzmocnienie (XL)
Indeks nośności 86 (max 530kg)
Indeks prędkości T (do 190 km/h)
Klasa przyczepności B
Opor toczenia C
Hałas 69dB
Rok produkcji 2021

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 340 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Nexen N’Blue HD Plus to opona letnia klasy średniej. Jest przeznaczona do samochodów osobowych. To nowa odsłona dobrze znanej opony N’Blue HD.

Opona posiada asymetryczny bieżnik. Takie rozwiązanie zapewnia uzyskanie odpowiednich parametrów opony.

Szerokie rowki obwodowe mają na celu szybkie odprowadzanie wody. Zmniejsza to możliwość powstania zjawiska aquaplaningu.

Boczne rowki bieżnika poprawiają usuwanie wody spod bieżnika. Poprawia to stabilność jazdy na mokrej nawierzchni i polepsza przyczepność.

Opona charakteryzuje się dobrą stabilnością dzięki solidnym klockom barkowym. Takie rozwiązanie polepszyło prowadzenie oraz jazdę w zakrętach.

3 szerokie żebra bieżnika zapewniają sztywność konstrukcji w czasie jazdy z dużą prędkością. Poprawiają one stabilizację w czasie jazdy.

Opona Nexen N’Blue HD Plus to świetne rozwiązanie dla kierowcy, który szuka bezpiecznej i komfortowej opony w dobrej cenie.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Nexen

Nexen - opony na następny wiek

Historia marki Nexen rozpoczęła się w 1942 roku w mieście Yangsan w Korei Południowej.

Pierwotnie, spółka nosiła nazwę Heung-A Tire Co. i w 1956 roku rozpoczęła produkcję opon na rynek południowo-koreański.

Marka była znana wcześniej jako Woosung Tire. W 2000 roku nazwa została przemianowana na Nexen. Jest to połączenie dwóch słów “następny” oraz “wiek”.

Nowa nazwa niesie ze sobą przesłanie właścicieli firmy, którzy za cel wzięli sobie ustanawianie nowych trendów na rynku oponiarskim.

W szybkim rozwoju technologii Nexena pomogło stworzenie globalnej sieci badawczo-rozwojowej. Centra badawcze mieszczą się USA, Chinach i Niemczech, ale główny instytut zlokalizowany jest w Korei Południowej.

Największym sukcesem technologicznym koreańskiej marki jest opatentowanie gumy krzemianowej nanokompozytowej. To odkrycie pozwala na tworzenie opon, które mają bardzo dobrą przyczepność, bez względu na warunki pogodowe.

Nexen to jedna z najszybciej rozwijających się marek oponiarskich na świecie. Świadczy o tym fakt, że już w 2015 roku marka osiągała wyniki zbliżone do największych producentów.

Gwarancja

Gwarancja na opony Nexen wynosi 6 lat od daty produkcji lub 5 lat od daty zakupu lub do momentu osiągnięcia granicznego, dopuszczalnego przez przepisy zużycia czoła bieżnika (1,6 mm), w zależności od tego co nastąpi wcześniej.

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję