Klasa Średnia

Nexen


NFera Sport 225/45 R17"
Letnie

Dostępność:

Ostatnie sztuki

Kod producenta 17465
Szerokość 225
Profil 45
Srednica 17"
Sezon
LetnieLetnie
Producent Nexen
Indeks nośności 91 (max 615kg)
Indeks prędkości Y (do 300 km/h)
Klasa przyczepności B
Opor toczenia D
Hałas 71dB
Rok produkcji 2023

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 433 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Nexen N’Fera Sport to opona letnia klasy średniej. Jest przeznaczona do samochodów osobowych wysokich osiągów. To następczyni dobrze znanej opony Nexen N’Fera SU1.

Opona została wyposażona w asymetryczny bieżnik. Takie rozwiązanie zapewnia zachowanie wysokich parametrów jezdnych na suchej oraz mokrej nawierzchni.

Duża wydajność w odprowadzaniu wody to zasługa 4 szerokich rowków wzdłużnych. Efektywne osuszanie bieżnika to mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska aquaplaningu.

Rowki zewnętrzne otrzymały specjalną konstrukcję. Rozszerzają się przy końcach. Sprawia to, że opona jest bardziej przyczepna w czasie jazdy w zakrętach z dużymi prędkościami.

Poprawia to przyczepność na mokrej nawierzchni przez co zwiększa bezpieczeństwo w czasie jazdy w trudnych deszczowych warunkach.

Sztywne i solidne żebra centralne bieżnika to stabilność jazdy z dużymi prędkościami. Ponad to zapewniają odpowiedni tor jazdy w czasie wykonywania manewrów.

Szerokie bloki barkowe stabilizują oponę. Dzięki nim pokonywanie zakrętów na mokrej oraz suchej nawierzchni jest pewniejsze i bardziej precyzyjne.

Nexen N’Fera Sport to opona, która zapewni kierowcy wysokie osiągi i bezpieczeństwo w przystępnej cenie.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Nexen

Nexen - opony na następny wiek

Historia marki Nexen rozpoczęła się w 1942 roku w mieście Yangsan w Korei Południowej.

Pierwotnie, spółka nosiła nazwę Heung-A Tire Co. i w 1956 roku rozpoczęła produkcję opon na rynek południowo-koreański.

Marka była znana wcześniej jako Woosung Tire. W 2000 roku nazwa została przemianowana na Nexen. Jest to połączenie dwóch słów “następny” oraz “wiek”.

Nowa nazwa niesie ze sobą przesłanie właścicieli firmy, którzy za cel wzięli sobie ustanawianie nowych trendów na rynku oponiarskim.

W szybkim rozwoju technologii Nexena pomogło stworzenie globalnej sieci badawczo-rozwojowej. Centra badawcze mieszczą się USA, Chinach i Niemczech, ale główny instytut zlokalizowany jest w Korei Południowej.

Największym sukcesem technologicznym koreańskiej marki jest opatentowanie gumy krzemianowej nanokompozytowej. To odkrycie pozwala na tworzenie opon, które mają bardzo dobrą przyczepność, bez względu na warunki pogodowe.

Nexen to jedna z najszybciej rozwijających się marek oponiarskich na świecie. Świadczy o tym fakt, że już w 2015 roku marka osiągała wyniki zbliżone do największych producentów.

Gwarancja

Gwarancja na opony Nexen wynosi 6 lat od daty produkcji lub 5 lat od daty zakupu lub do momentu osiągnięcia granicznego, dopuszczalnego przez przepisy zużycia czoła bieżnika (1,6 mm), w zależności od tego co nastąpi wcześniej.

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję