Klasa Średnia

Nexen


NFera SU1 275/35 R18"
Letnie

Dostępność:

Ostatnie sztuki

Kod producenta 13517
Szerokość 275
Profil 35
Srednica 18"
Sezon
LetnieLetnie
Producent Nexen
Dodatkowe Wzmocnienie (XL)
Indeks nośności 99 (max 775kg)
Indeks prędkości W (do 270 km/h)
Klasa przyczepności B
Opor toczenia C
Hałas 70dB
Rok produkcji 2023

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 979 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Nexen N’Fera SU1 to letnia opony klasy średniej. Jest przeznaczona do samochodów osobowych o sportowej charakterystyce oraz tych generujących wysokie osiągi.

Opona posiada asymetryczny bieżnik. Jest to dobrze sprawdzone rozwiązanie. Pozwala na zachowanie odpowiednich parametrów na suchej oraz mokrej nawierzchni.

Bieżnik jest wyposażony w 4 szerokie rowki wzdłużne oraz specjalne rowki boczne. Zapewniają one szybkie odprowadzanie wody. Poprawiają one prowadzenie na mokrej nawierzchni oraz przeciwdziałają zjawisku aquaplaningu.

3 solidne żebra znajdujące się w środkowej części bieżnika zapewniają stabilność w czasie szybkiej jazdy prosto.

Za odpowiednie zachowanie i przyczepność w czasie jazdy w zakrętach odpowiada specjalna mocna strefa barkowa.

Nexen N’Fera SU1 to opona o bardzo dobrych parametrach jezdnych i przy tym cechująca się wysokim poziomem bezpieczeństwa.

To doskonały wybór dla kierowców szukających opony o dobrych osiągach w rozsądnej cenie.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Nexen

Nexen - opony na następny wiek

Historia marki Nexen rozpoczęła się w 1942 roku w mieście Yangsan w Korei Południowej.

Pierwotnie, spółka nosiła nazwę Heung-A Tire Co. i w 1956 roku rozpoczęła produkcję opon na rynek południowo-koreański.

Marka była znana wcześniej jako Woosung Tire. W 2000 roku nazwa została przemianowana na Nexen. Jest to połączenie dwóch słów “następny” oraz “wiek”.

Nowa nazwa niesie ze sobą przesłanie właścicieli firmy, którzy za cel wzięli sobie ustanawianie nowych trendów na rynku oponiarskim.

W szybkim rozwoju technologii Nexena pomogło stworzenie globalnej sieci badawczo-rozwojowej. Centra badawcze mieszczą się USA, Chinach i Niemczech, ale główny instytut zlokalizowany jest w Korei Południowej.

Największym sukcesem technologicznym koreańskiej marki jest opatentowanie gumy krzemianowej nanokompozytowej. To odkrycie pozwala na tworzenie opon, które mają bardzo dobrą przyczepność, bez względu na warunki pogodowe.

Nexen to jedna z najszybciej rozwijających się marek oponiarskich na świecie. Świadczy o tym fakt, że już w 2015 roku marka osiągała wyniki zbliżone do największych producentów.

Gwarancja

Gwarancja na opony Nexen wynosi 6 lat od daty produkcji lub 5 lat od daty zakupu lub do momentu osiągnięcia granicznego, dopuszczalnego przez przepisy zużycia czoła bieżnika (1,6 mm), w zależności od tego co nastąpi wcześniej.

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję