Klasa Premium

Bridgestone


POTENZA S007 295/35 R20"
Letnie

Dostępność:

Ostatnie sztuki

Kod producenta 8264
Szerokość 295
Profil 35
Srednica 20"
Sezon
LetnieLetnie
Producent Bridgestone
Dodatkowe Wzmocnienie (XL)
Indeks nośności 105 (max 925kg)
Indeks prędkości Y (do 300 km/h)
Klasa przyczepności B
Opor toczenia D
Hałas 74dB
Rok produkcji 2022

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 1968 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Bridgestone POTENZA S007 to opona letnia klasy premium. Jest dedykowana do samochodów sportowych oraz tych generujących duże moce.

Opona została wyposażona w asymetryczny bieżnik. Takie rozwiązanie pozwala uzyskać odpowiednie parametry jezdne.

Szerokie rowki obwodowe zapewniają szybkie usuwanie wody z bieżnika. Szybkie odprowadzanie wody ryzyko powstania zjawiska aquaplaningu w czasie szybkiej jazdy.

Solidne żebra środkowe oraz bloki barkowe zapewniają odpowiednią sztywność opony w czasie sportowej jazdy na wprost oraz w zakrętach.

Sztywne klocki bieżnika sprawiają, że czułość jazdy i manewrowanie jest na najwyższym poziomie.

Zoptymalizowany sportowy wzór bieżnika powoduje, że styk opony z nawierzchnią jest maksymalny. Poprawiono przyczepność. Droga hamowania na mokrej oraz suchej nawierzchni jest skrócona.

Specjalna mieszanka gumowa ma realny wpływ na przyczepność.

Opona Bridgestone POTENZA S007 to opona wysokich osiągów, która zapewnia Klientowi sportowe doznania w czasie jazdy.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Bridgestone

Bridgestone - japońska jakość

Historia marki Bridgestone sięga lat 20-tych XX wieku. Shōjirō Ishibashi rozpoczął od małej manufaktury, gdzie produkował podeszwy do butów.

W 1930 roku firma wyprodukowała swoją pierwszą oponę samochodową.

W 1931 roku stworzono oficjalnie spółkę Bridgestone Tire Co. Ltd z siedzibą w Tokio.

Kamieniem milowym w rozwoju marki było stworzenie opony radialnej do autobusów i samochodów ciężarowych w 1962 roku. Pierwsza taka opona do samochodów osobowych była produkowana od 1964 roku.

Rozpoczęła się globalna ekspansja marki. Fabryki w Kurumie, Tokio oraz Yokohamie zostały zmodernizowane aby mogły sprostać rosnącym wymaganiom produkcyjnym.

W latach 60-tych Bridgestone stał się dużym graczem na rynku azjatyckim. W latach 70-tych podbijał rynek europejski. Lata 80-te do duży rozwój na rynku amerykańskim.

Bardzo ważna dla dalszego rozwoju firmy była fuzja w 1988 roku z amerykańskim potentatem na rynku opon, firmą Firestone.

Obecnie Bridgestone jest jednym z czołowych i największych producentów opon na świecie. Produkty marki są cenione za jakość oraz zaawansowanie technologiczne.

Gwarancja

Okres gwarancji wynosi 4 lata od daty sprzedaży. Dla pełnego zwrotu (wymiana opon) okres gwarancji wynosi 1 rok. Dla opon zakupionych wcześniej niż rok od daty uznanej reklamacji, ale nie później niż 4 lata od daty sprzedaży, zastosowana będzie metoda częściowego zwrotu, tzw. metoda pozostałej głębokości bieżnika (PGB), ustalona wg zużycia bieżnika.

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję