Klasa Ekonomiczna

Arivo


ULTRA ARZ 5 225/45 R17"
Letnie

Dostępność:

Duża

Kod producenta 3EAR066F
Szerokość 225
Profil 45
Srednica 17"
Sezon
LetnieLetnie
Producent Arivo
Dodatkowe Wzmocnienie (XL), Rant ochronny
Indeks nośności 94 (max 670kg)
Indeks prędkości W (do 270 km/h)
Klasa przyczepności B
Opor toczenia C
Hałas 69dB
Rok produkcji 2024

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 216 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Arivo ULTRA ARZ 5 to opona letnia klasy ekonomicznej. Jest przeznaczona do samochodów osobowych.

Opona jest wyposażona w asymetryczny wzór bieżnika o sportowym charakterze.

Szerokie rowki obwodowe zmniejszają ryzyko pojawienia się aquaplaningu przez szybkie usuwanie wody spod czoła bieżnika.

Rowki poprzeczne aktywnie usuwają wodę podczas jazdy w deszczu, dzięki czemu poprawiono bezpieczeństwo dzięki skróceniu drogi hamowania.

Szerokie żebra środkowe bieżnika zapewniają stabilną jazdę.

Dobra trakcja to zasługa odpowiednio dopasowanego wzoru bieżnika, który nawiązuje do opon z wyższego segmentu. Dzięki otymalizacji bieżnika poprawiono również opory toczenia.

Arivo ULTRA ARZ 5 to opona w korzystnej cenie zapewniająca odpowiednie parametry jezdne.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Arivo

Marka Arivo zaczerpnęła swoją nazwę z łacińskiego słowa, które oznacza „przybycie”. Funkcjonowaniu firmy przyświeca dewiza:  „gdziekolwiek się udasz, nasze opony zabiorą Cię do celu”.

Arivo to międzynarodowa firma, której nowoczesne wzornictwo i technologia pochodzą z Wielkiej Brytanii. Produkcja opon odbywa się w Chinach, gdzie mieści się główna siedziba firmy Qingdao Arivo Tyre Company. Firma rozpoczęła działanie w 1997 roku od produkcji opon do ciężarówek z pomocą know-how i doświadczeń koncernu Bridgestone.

Opony Arivo jest produkowane dla całej gamy samochodów w tym dla samochodów osobowych, typu SUV, lekkich ciężarówek i pojazdów użytkowych.  Ciągły rozwój i nowe modele są tworzone dzięki europejskiej zaawansowanej technologii w projektowaniu i produkcji. Wszystkie opony mają ścisłą kontrolę jakości i uzyskały certyfikat systemu zarządzania jakością ISO9001 i ISO / 16949. Odpowiedzialność za produkt jest ubezpieczona przez Jordan & Jordan Insurance Group (USA).

Marka Arivo produkuje bezpieczne opony, które charakteryzują się nowoczesnym wzornictwem i technologiami zapewniającymi odpowiednią jakość wytwarzanych produktów.

Gwarancja

Gwarancja na opony Arivo wynosi 2 lat od daty produkcji lub do momentu osiągnięcia granicznego, dopuszczalnego przez przepisy zużycia czoła bieżnika (1,6 mm), w zależności od tego co nastąpi wcześniej.

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję