Klasa Premium

Nokian


Powerproof 225/50 R17"
Letnie

Dostępność:

Ostatnie sztuki

Kod producenta T430834
Szerokość 225
Profil 50
Srednica 17"
Sezon
LetnieLetnie
Producent Nokian
Dodatkowe RunFlat
Indeks nośności 94 (max 670kg)
Indeks prędkości W (do 270 km/h)
Klasa przyczepności A
Opor toczenia D
Hałas 68dB
Rok produkcji 2022

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 595 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Nokian Powerproof to opona letnia klasy premium. Jest dedykowana do samochodów o sportowej charakterystyce i tych generujących duże moce.

Opona posiada asymetryczny wzór bieżnika. To rozwiązanie pozwala na uzyskanie odpowiednich parametrów jezdnych na suchej oraz mokrej nawierzchni.

Opona została wyposażona w szerokie rowki obwodowe i technologię rowków Venturiego, które przyśpieszają usuwanie wody spod opony. Szybkie osuszanie bieżnika prowadzi do zminimalizowania powstania zjawiska aquaplaningu.

Przyczepność zapewnia technologia Responsive Lock. Wzmacnia ona żebra środkowe opony. Poprawia to stabilność jazdy oraz przyczepność na suchej oraz mokrej nawierzchni. Solidne klocki barkowe zapewniają sztywność i doskonałe manewrowanie.

Mieszanka gumowa Dynamic Grip poprawiła wytrzymałość opony oraz przyczepność w czasie jazdy z dużą prędkością.

Zoptymalizowany wzór bieżnika zapewnia duży styk opony z nawierzchnią, co zmniejsza opory toczenia oraz powstające szumy. Opona jest komfortowa oraz cicha.

Nokian Powerproof to opona o bardzo dobrych parametrach jezdnych stworzona dla Klientów posiadających samochody o sportowych osiągach.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Nokian

Nokian - specjaliści od opon zimowych

Historia marki Nokian rozpoczęła się w 1898 roku kiedy to powstały Fińskie Zakłady Gumowe i fabryka Suomen Gummitehdas Oy.

W 1934 roku w fabryce rozpoczęła się produkcja pierwszej w pełni opony zimowej o nazwie Kelirengas.

Kolejną innowacyjną oponą była Lumi-Hakkapeliitta (Śnieżna Hakkapeliitta), której produkcja rozpoczęła się w 1936 roku.

Kolejny sukces to opona stworzona w 1961 roku. Kometa-Hakkapeliitta była pierwszą oponą z kolcami.

Jej wielkim osiągnięciem był rajd Monte Carlo w 1963 roku, ponieważ zdobywcy podium rywalizowali na zimowych oponach z kolcami fińskiej firmy.

Rekord świata maksymalnej prędkości na lodzie został ustanowiony w marcu 2013 roku. Kierowca testowy Janne Laitinen osiągnął prędkość 335,713 km/h na lodzie Zatoki Botnickiej. Bezpieczeństwo i przyczepność zapewniały opony zimowe z kolcami Nokian Hakkapeliitta 8.

W 1988 roku powstaje spółka Nokian Tyres. Debiut na giełdzie to rok 1995.

W 2005 roku powstała druga fabryka w Vsevolozhsku w Rosji. Jest ona najnowocześniejszą fabryką firmy.

Nokian jest znany z innowacyjności w segmencie opon zimowych. W 2014 roku producent zaprezentował pierwszą oponę z wysuwanymi kolcami.

Nokian jest jednym z najbardziej znanych producentów opon na świecie.

Gwarancja

Gwarancja na opony Nokian wynosi 3 lat od daty zakupu, lecz nie dłużej, niz 5 lat od daty produkcji lub do momentu osiągnięcia granicznego, dopuszczalnego przez przepisy zużycia czoła bieżnika (1,6 mm), w zależności od tego co nastąpi wcześniej.

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję