Dębica


Presto HP 2 195/55 R16"
Letnie

Dostępność:

Ostatnie sztuki

Kod producenta 547051
Szerokość 195
Profil 55
Srednica 16"
Sezon
LetnieLetnie
Producent Dębica
Indeks nośności 87 (max 545kg)
Indeks prędkości V (do 240 km/h)
Klasa przyczepności B
Opor toczenia C
Hałas 69dB
Rok produkcji 2022

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 284 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Dębica Presto HP 2 to opona letnia klasy ekonomicznej. Jest przeznaczona do samochodów osobowych.

Opona została wyposażona w asymetryczny bieżnik. Takie rozwiązanie zapewnia odpowiednie parametry jezdne w zmiennych warunkach drogowych.

Rowki obwodowe oraz odpowiednie nacięcia kloców bieżnika odprowadzają wodę spod bieżnika. Zmniejsza to możliwość pojawienia się zjawiska aquaplaningu. Dodatkowo droga hamowania na mokrej nawierzchni została skrócona.

Solidne klocki barkowe odpowiadają za usztywnienie konstrukcji i stabilność w czasie jazdy. Poprawiło to również drogę hamowania na suchej nawierzchni.

Nowoczesną mieszankę gumową połączono ze zoptymalizowaną rzeźbą bieżnika. Uzyskano dzięki temu komfortową i ekonomiczną oponę.

Dębica Presto HP 2 to solidna opona, która zapewnia dobre parametry jezdne w przystępnej cenie.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Dębica

Dębica – „królowa polskich dróg”

Budowa fabryki rozpoczęła się w 1937 roku. 30 marca 1939 roku wyprodukowano pierwszą dębicką oponę. Niestety II wojna światowa przerwała rozwój fabryki.

Kilka lat po wojnie produkcja opon w Dębicy została ponownie uruchomiona. Ogromne zapotrzebowanie na opony było kołem napędowym rozwoju zakładu.

Nowe technologie produkcji, duże inwestycje oraz nowoczesne maszyny pozwoliły sprostać zadaniom dostarczania coraz większej ilości opon na rynek.

Lata 70-te to przełom. Zakład rozbudowano i rozpoczęła się produkcja pierwszych opon radialnych. W kolejnych latach fabryka była stale unowocześniana. 

W latach 90-tych fabrykę sprywatyzowano. 2 grudnia 1995 roku miało miejsce przejęcie części akcji spółki przez koncern Goodyear. Był to kolejny impuls do rozwoju.

XXI wiek to to czas dużych inwestycji w dębickie zakłady. Stworzono nowoczesne centrum logistyczne oraz zmodernizowano fabrykę.

W tym momencie jest uważana za jedną z największych i najnowocześniejszych w Europie.

Obecnie fabryka w Dębicy produkuje nie tylko dobrze znane każdemu polskiemu kierowcy opony Dębica. Goodyear z pełnym zaufaniem tworzy w Dębicy również swoje opony Fulda oraz Goodyear czy Dunlop.

Jest to najlepszy dowód na jakość opon, które produkuje się w tej zasłużonej dębickiej fabryce.

Gwarancja

Gwarancja na opony Dębica wynosi 5 lat od daty produkcji lub do momentu osiągnięcia granicznego, dopuszczalnego przez przepisy zużycia czoła bieżnika (1,6 mm), w zależności od tego co nastąpi wcześniej.

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję