Klasa Średnia

Uniroyal


RainExpert 5 185/60 R14"
Letnie

Dostępność:

Średnia

Kod producenta 3611530000
Szerokość 185
Profil 60
Srednica 14"
Sezon
LetnieLetnie
Producent Uniroyal
Indeks nośności 82 (max 475kg)
Indeks prędkości T (do 190 km/h)
Klasa przyczepności A
Opor toczenia C
Hałas 70dB
Rok produkcji 2022

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 290 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

BLIK Uniroyal

Uniroyal RainExpert 5 to opona letnia klasy średniej. Jest przeznaczona do samochodów osobowych oraz samochodów typu SUV.

Opona posiada asymetryczny, efektowny wzór bieżnika. Takie rozwiązanie, oprócz walorów wizualnych pozwala na osiągnięcie optymalnych parametrów na mokrej oraz suchej nawierzchni.

To najnowszy produkt marki Uniroyal, która słynie z tworzenia tzw. "opon deszczowych".

Uniroyal RainExpert 5 gwarantuje:

  • Wysokie osiągi na mokrej nawierzchni: Możesz liczyć na wyjątkową zdolność do aquaplaningu nawet w najtrudniejszych warunkach na mokrej nawierzchni.
  • Komfort jazdy: Ciesz się zredukowanym hałasem, który zwiększa przyjemność z jazdy.
  • Wysoki przebieg: Korzystaj z wydłużonej trwałości i długotrwałych osiągów.Krótka droga hamowania dzięki technologii skóry rekina

Technologia Skóry Rekina (Shark Skin Technology) w połączeniu z innowacyjnymi lamelami Aqua-Twist przyśpieszają odprowadzanie wody z bieżnika opony. Takie połączenie nowatorskich rozwiązań zapewnia niezawodną przyczepność na mokrych i śliskich drogach.

Komfort jazdyOpona gwarantuje płynną oraz cichą jazdę w czasie każdej podróży. Wyjątkowy wzór bieżnika zmniejsza hałas wewnątrz opony, przez co jazda jest bardzo komfortowa.
Długie przebiegi

RainExpert 5 gwarantuje wysokie przebiegi. Zoptymalizowanana konstrukcja bieżnika w połączeniu z nową mieszanką gumową, zapewniają równomierne zużycie opony i mniejsze ścieranie, co przekłąda się na zrównoważony profil opony i wysoką żywotność.

RainExpert 5 zapewnia bezpieczną oraz komfortową jazdę przez wiele kilometrów w najtrudniejszych, mokrych i deszczowych warunkach pogodowych.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Uniroyal

Uniroyal - fascynacja jazdą w mokrych warunkach

W roku 1868 w Liege w Belgii powstaje mały sklepik z wyrobami gumowymi. Tylko właściciel, wizjoner Oscar Englebert w tamtym czasie mógł marzyć, że to początek marki znanej dzisiaj na całym świecie.

Pierwszą oponę do automobili stworzył i wyprodukował w 1898 roku Oscar Englebert junior (syn założyciela) i niedługo później firma stała się pionierem w produkcji opon w krajach Beneluxu.

Opony Engleberta juniora, które wytrzymały cały 24-godzinny wyścig Le Mans stały się odkryciem i o firmie stało się głośno na całym świecie.

Innowacyjny wzór bieżnika z zygzakowatymi nacięciami z 1914 roku poprawił bezpieczeństwo jazdy niwelując możliwość poślizgu.

Marka Uniroyal, którą znamy dzisiaj powstała w 1958 roku z połączenia Englebert Tyres i amerykańskiej US Rubber.

W 1979 roku dochodzi do fuzji Uniroyala z Continentalem. Połączenie daje kolejne możliwości rozwoju nowoczesnych technologii oponiarskich.

Od początku innowacje były podstawą istnienia marki. Uniroyal jako pierwszy wyprodukował „oponę na deszcz”. Jodełkowy bieżnik, to kolejny pomysł, który zmienił świat oponiarski.

Najbardziej znaną i ciągle ulepszaną technologią jest tzw. skóra rekina – „Shark Skin Technology”, która zabezpiecza przed aquaplaningiem, zmniejsza ryzyko poślizgu i poprawia bezpieczeństwo.

Gwarancja

7 lat gwarancji od daty zakupu na opony do aut osobowych i dostawczych przy zachowaniu maksymalnego czasu eksploatacji wynoszącego dziesięć lat od daty produkcji oznaczonej numerem DOT.

Uniroyal - Gwarancja 7 lat

Więcej na: https://www.uniroyal.pl/samochod/dlaczego-uniroyal/7-lat-gwarancji

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję