Klasa Ekonomiczna

Paxaro


Rapido 205/55 R16"
Letnie

Dostępność:

Mała

Kod producenta 15548640000W2021
Szerokość 205
Profil 55
Srednica 16"
Sezon
LetnieLetnie
Producent Paxaro
Indeks nośności 91 (max 615kg)
Indeks prędkości V (do 240 km/h)
Klasa przyczepności B
Opor toczenia C
Hałas 71dB
Rok produkcji 2021

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 263 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Paxaro Rapido to opona letnia klasy ekonomicznej. Jest przeznaczona do samochodów osobowych o charakterystyce sportowej oraz tych generujących większe moce.

Opona posiada asymetryczny bieżnik. Takie rozwiązanie pozwoliło na zoptymalizowanie osiągów na mokrej oraz suchej nawierzchni.

Szerokie rowki obwodowe efektywnie odprowadzają wodę spod opony. Dodatkowo zastosowano nacięcia na klockach bieżnika, aby jeszcze efektywniej usuwać wodę. Pozwoliło to na uzyskanie lepszej przyczepności na mokrej nawierzchni i zminimalizowanie ryzyka aquaplaningu.

Masywne klocki barkowe stabilizują oponę w czasie jazdy w  zakrętach. Manewrowanie jest w takich warunkach jest bardziej precyzyjne.

Mocne żebra środkowe sprawiają, że konstrukcja opony jest bardziej sztywna. Dzięki temu jazda przy dużych prędkościach jest bezpieczniejsza i bardziej pewna.

Zoptymalizowany wzór bieżnika i dopasowana mieszanka gumowa sprawiły, że opona nie jest głośna. Dzięki temu poprawił się komfort użytkowania.

Paxaro Rapido to doskonałe rozwiązanie dla Kierowców, którzy nie chcą wydać dużej sumy na oponę o zadowalających parametrach.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Paxaro

Paxaro - solidna opona klasy ekonomicznej

Młoda marka opon dostępna od 2014 roku. Za jej produkcję odpowiada oponiarski gigant - Continental.

Pozytywne przyjęcie opon letnich Paxaro na rynku spowodowało poszerzenie w 2015 oferty o opony zimowe.

Od 2016 roku jest dostępna pełna gama opon letnich i zimowych do wielu typów pojazdów.

Marka Paxaro produkuje opony segmentu ekonomicznego o przyzwoitej jakości. Bazuje na starszych modelach klasy premium.

Można zwrócić uwagę na bardzo dobrą przyczepność opon dzięki technologii bieżnika oraz mieszanki gumowej zastosowanej przez niemiecką firmę.

Atrakcyjna cena oraz jakość wykonania sprawiają, że opony Paxaro zyskują coraz większą rzeszę użytkowników.

Gwarancja

Gwarancja na opony Paxaro wynosi 5 lat od daty produkcji lub do momentu osiągnięcia granicznego, dopuszczalnego przez przepisy zużycia czoła bieżnika (1,6 mm), w zależności od tego co nastąpi wcześniej.

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję