Klasa Średnia

Firestone


Roadhawk 195/50 R15"
Letnie

Dostępność:

Ostatnie sztuki

Kod producenta 11124
Szerokość 195
Profil 50
Srednica 15"
Sezon
LetnieLetnie
Producent Firestone
Indeks nośności 82 (max 475kg)
Indeks prędkości V (do 240 km/h)
Klasa przyczepności A
Opor toczenia C
Hałas 70dB
Rok produkcji 2023

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 298 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Firestone Roadhawk to opona letnia klasy średniej. Jest przeznaczona do samochodów osobowych.

Opona posiada asymetryczny bieżnik.

4 szerokie rowki obwodowe sprawnie usuwają wodę z bieżnika. Dodatkowe nacięcia na zewnętrznej części pozawalają na jeszcze szybsze osuszanie opony. Taki wzór pozwolił na polepszenie przyczepności na mokrej nawierzchni. Dodatkowo zminimalizowano możliwość powstania zjawiska aquaplaningu.

Skośne krawędzie rowków bieżnika spowodowały zwiększenie powierzchni styku opony z nawierzchnią. Wpłynęło to na lepszą trakcję i przyczepność.

3 żebra w środkowej części opony stabilizują konstrukcję w czasie jazdy. Manewry są dokładniejsze i opory toczenia są zmniejszone. Zyskujemy pewność prowadzenia oraz komfort i wydłużone przebiegi.

Masywne klocki barkowe poprawiają jazdę w zakrętach.

Firestone Roadhawk to opona o bardzo dobrych parametrach jezdnych w przystępnej cenie.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Firestone

Firestone - opony z „gumowej stolicy świata”

W 1900 roku w Arkon w Ohio (USA) Harvey Firestone rozpoczął swoją drogę do sukcesu w świecie opon. Od samego początku firma była pionierem w produkcji opon.

Firestone zaopatrywał legendarnego Forda Model T i ta współpraca przyniosła firmie duży rozgłos.

Bardzo szybko Firestone stał się jednym z największych producentów opon w Stanach Zjednoczonych. Już w latach 30-tych produkty marki były eksportowane do Europy.

Sporty motorowe w Stanach Zjednoczonych i Firestone są połączone ze sobą nierozerwalnie.  Samochody wyposażone w opony marki Firestone wygrywały 50 razy w prestiżowym wyścigu Indianapolis 500.

Słynny amerykański kierowca wyjściowy Berna Eli „Barney” Oldfield po jednym z wygranych wyścigów powiedział:

"My only life insurance is my Firestone tires." (Opony Firestone są moim jedynym ubezpieczeniem na życie)

Po fuzji w 1988 roku Firestone należy do japońskiego koncernu Bridgestone.

Obecnie opony Firestone są bardzo dobrze oceniane przez użytkowników. Opinie kierowców potwierdzają testy opon organizowanych przez media motoryzacyjne.

Gwarancja

Okres gwarancji wynosi 4 lata od daty sprzedaży. Dla pełnego zwrotu (wymiana opon) okres gwarancji wynosi 1 rok. Dla opon zakupionych wcześniej niż rok od daty uznanej reklamacji, ale nie później niż 4 lata od daty sprzedaży, zastosowana będzie metoda częściowego zwrotu, tzw. metoda pozostałej głębokości bieżnika (PGB), ustalona wg zużycia bieżnika.

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję