Klasa Premium

Continental


SportContact 6 235/40 R18"
Letnie

Dostępność:

Mała

Kod producenta 3583570000
Szerokość 235
Profil 40
Srednica 18"
Sezon
LetnieLetnie
Producent Continental
Dodatkowe Wzmocnienie (XL), Rant ochronny
Homologacja Mercedes (MO)
Indeks nośności 95 (max 690kg)
Indeks prędkości Y (do 300 km/h)
Klasa przyczepności A
Opor toczenia C
Hałas 72dB
Rok produkcji 2023

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 562 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Continental SportContact 6 to letnia opona znanej i wysoko ocenianej serii stworzonej przez niemieckiego producenta.

Ten model jest dedykowany dla wszystkich posiadaczy mocnych, sportowych samochodów i aut o wysokich osiągach. Została wyposażona w asymetryczny bieżnik.

Za wysokie parametry opony odpowiadają najnowocześniejsze technologie zastosowane przez niemieckich inżynierów.

Za maksymalną przyczepność odpowiada specjalna mieszanka gumowa Black Chili. Nowy składnik Micro Flexibility Compound gwarantuje optymalną powierzchnię styku opony z nawierzchnią. Zastosowane rozwiązania zapewniają lepsze przyśpieszenie oraz krótką droga hamowania na suchej oraz mokrej nawierzchni.

Doskonała mieszanka gumowa połączona z nowoczesnym wzorem bieżnika pozwoliły na ograniczenie podatności opony na zjawisko aquaplaningu.

Za maksymalną kontrolę, stabilność oraz przyjemność pokonywania zakrętów w czasie dynamicznej jazdy odpowiada technologia Force Vectoring. Składa się na nią wzmocnione centralne żebro opony oraz zastosowane bloki bieżnika o skomplikowanej strukturze.

Aralon350 to kolejna nowinka, która poprawiła parametry opony. Nowoczesne opasanie Aralon350 jest sztywniejsze od „standardowych”. Pozwala ono zachować stabilny kontur opony czyli bezpieczną i stabilną  jazdę nawet przy prędkości 350 km/h.

Pozytywne opinie o oponie Continental SportContact 6 jasno potwierdzają doskonałe rezultaty, które zostały uzyskane podczas wielu niezależnych testów cenionych magazynów motoryzacyjnych.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Continental

Continental – 150 lat innowacji

Firma Continental powstała w 1871 roku w niemieckim mieście Hanower. Początkowa działalność to produkcja miękkich, gumowych przedmiotów, gumowych materiałów oraz opon do powozów i rowerów.

Od 1875 roku logo marki Continental jest nieokiełznany koń, który symbolizuje siłę, zwinność oraz wytrzymałość.

Innowacja od początku istnienia - pierwszy wytwórca pneumatycznych opon rowerowych.

Pierwsza opona do automobili wyprodukowana w roku 1898, a już w 1901 roku pierwszy wielki sukces. -Daimler wyposażony w opony Continental zwyciężają w wyścigu Nicea-Salon-Nicea.

Spoglądali nie tylko na drogę. W 1909 roku Louis Blériot, pionier awiacji, wykonał pierwszy lot wzdłuż Kanału La Manche samolotem, którego kadłub i skrzydła zostały wykonane z jedynego w swoim rodzaju materiału Continental Aeroplan.

Pierwsza dystrybucja w Polsce – rok 1911 Warszawa

Kolejne lata to realizacja nietuzinkowych pomysłów takich jak wiązania gumowo-metalowe, wykorzystywanie sadzy oraz opony bezdętkowe.

W 1952 roku powstaje pierwsza na rynku oponiarskim opona M+S o podwyższonych właściwościach w warunkach zimowych.

Rok 1991 i nowy trend w produkcji opon. Prezentacja opony ContiEcoContact, która to stała się pierwszą ekologiczną oponą. Ten trend trwa do dziś i Continental stworzył już 6 generacji tej opony.

Obecnie Continental to 4 największy producent opon na świecie niezmiennie słynący z nowatorskich rozwiązań.

Gwarancja

Producent udziela rozszerzonej dobrowolnej gwarancji, której okres wynosi 7lat od daty zakupu.

Continental 7 lat gwarancja

Wiecej na: https://www.continental-opony.pl/samochod/opony/wsparcie-techniczne/gwarancja

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję