Klasa Premium

Continental


SportContact 7 325/30 R21"
Letnie

Dostępność:

Ostatnie sztuki

Kod producenta 3117020000
Szerokość 325
Profil 30
Srednica 21"
Sezon
LetnieLetnie
Producent Continental
Dodatkowe Wzmocnienie (XL), Rant ochronny
Indeks nośności 108 (max 1000kg)
Indeks prędkości Y (do 300 km/h)
Klasa przyczepności A
Opor toczenia C
Hałas 75dB
Rok produkcji 2023

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 1277 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Dla tych, dla których liczy się pewność i sportowe emocje

Continental SportContact 7 to opona letnia klasy premium. Jest przeznaczona do samochodów o sportowym charakterzei  dla tych, które generują duże moce.

Asymetryczny wzór bieżnika zapewnia osiągnięcie odpowiednich parametrów jezdnych na suchej oraz mokrej nawierzchni.

Liczy się przyjemność z jazdy

Opona SportContact 7 to idealne połączenie wyjątkowo miękkiej mieszanki BlackChili i wyjątkowo sztywnego wzoru bieżnika. Takie rozwiązanie zapewnia wspaniałe osiągi sportowe przy równocześnie znacząco lepszym przebiegu opony. Opona SportContact 7 zapewnia najwyższą wydajność, długotrwałą przyjemność oraz niezapomniane emocje z jazdy.

Liczy się bezpieczeństwo i pewność

Warunki na drodze mogą zmienić się w ułamku sekundy, dlatego do nowych opon SportContact 7 wybraliśmy adaptacyjny wzór bieżnika. To rozwiązanie sprawia, że powierzchnia styku dostosowuje się do stylu jazdy, zapewniając dodatkową przyczepność oraz stabilne prowadzenie pojazdu na mokrej i suchej nawierzchni przy dużych prędkościach.

Liczą się sportowe emocje

Continental SportContact 7 to opona szyta na miarę. Konstrukcja dostosowana jest do rozmiaru i wagi każdego auta. Dzięki temu zapewniają sportowe emocje i niezwykłe właściwości jezdne niezależnie od klasy pojazdu.

Dlaczego SportContact 7?

- pewność dzięki bezpiecznemu i stabilnemu prowadzeniu pojazdu na mokrej i suchej nawierzchni

- idealne połączenie wyjątkowo miękkiej mieszanki BlackChili i wyjątkowo sztywnego wzoru, zapewniające długotrwałą przyjemność z jazdy na wyższym poziomie

- dopasowane do różnych klas pojazdów, aby zapewnić typowe uczucie

Opony SportContact™ 7 zostały zaprojektowane, by dawać pewność podczas prowadzenia na każdej nawierzchni i cieszyć się przyjemnością sportowej jazdy na najwyższym poziomie. Wszystko po to, by mocno trzymać się obranej drogi.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Continental

Continental – 150 lat innowacji

Firma Continental powstała w 1871 roku w niemieckim mieście Hanower. Początkowa działalność to produkcja miękkich, gumowych przedmiotów, gumowych materiałów oraz opon do powozów i rowerów.

Od 1875 roku logo marki Continental jest nieokiełznany koń, który symbolizuje siłę, zwinność oraz wytrzymałość.

Innowacja od początku istnienia - pierwszy wytwórca pneumatycznych opon rowerowych.

Pierwsza opona do automobili wyprodukowana w roku 1898, a już w 1901 roku pierwszy wielki sukces. -Daimler wyposażony w opony Continental zwyciężają w wyścigu Nicea-Salon-Nicea.

Spoglądali nie tylko na drogę. W 1909 roku Louis Blériot, pionier awiacji, wykonał pierwszy lot wzdłuż Kanału La Manche samolotem, którego kadłub i skrzydła zostały wykonane z jedynego w swoim rodzaju materiału Continental Aeroplan.

Pierwsza dystrybucja w Polsce – rok 1911 Warszawa

Kolejne lata to realizacja nietuzinkowych pomysłów takich jak wiązania gumowo-metalowe, wykorzystywanie sadzy oraz opony bezdętkowe.

W 1952 roku powstaje pierwsza na rynku oponiarskim opona M+S o podwyższonych właściwościach w warunkach zimowych.

Rok 1991 i nowy trend w produkcji opon. Prezentacja opony ContiEcoContact, która to stała się pierwszą ekologiczną oponą. Ten trend trwa do dziś i Continental stworzył już 6 generacji tej opony.

Obecnie Continental to 4 największy producent opon na świecie niezmiennie słynący z nowatorskich rozwiązań.

Gwarancja

Producent udziela rozszerzonej dobrowolnej gwarancji, której okres wynosi 7lat od daty zakupu.

Continental 7 lat gwarancja

Wiecej na: https://www.continental-opony.pl/samochod/opony/wsparcie-techniczne/gwarancja

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję