Klasa Średnia

Fulda


Sportcontrol 2 235/45 R17"
Letnie

Dostępność:

Ostatnie sztuki

Kod producenta 576050W2021
Szerokość 235
Profil 45
Srednica 17"
Sezon
LetnieLetnie
Producent Fulda
Dodatkowe Wzmocnienie (XL)
Indeks nośności 97 (max 730kg)
Indeks prędkości Y (do 300 km/h)
Klasa przyczepności A
Opor toczenia C
Hałas 71dB

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 585 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Fulda Sportcontrol 2 to opona letnia klasy średniej. Jest przeznaczona do samochodów osobowych.

Opona została wyposażona w asymetryczny wzór bieżnika. Pozwala to na osiągnięcie odpowiedniego poziomu różnych parametrów jezdnych.

Szerokie rowki obwodowe Multiple AquaFlow szybko usuwają wodę spod czoła bieżnika. Ryzyko pojawienia zjawiska aquaplaningu zostało zminimalizowane.

Zoptymalizowany wzór bieżnika powoduje zwiększenie powierzchni styku opony z nawierzchnią. Wpłynęło to na lepszą trakcję i poprawiło przyczepność.

Szerokie i sztywne barki zewnętrzne zmniejszają odkształcanie bieżnika opony. Zapewnia to większą precyzję kierowania na zakrętach. Otrzymujemy pewność prowadzenia oraz komfort i wydłużone przebiegi.

Fulda Sportcontrol 2 to opona o dobrych osiągach w przystępnej cenie.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Fulda

Fulda - niemiecka jakość

Gustav Becker i Moritz Hasenclever w 1900 roku w niemieckim mieście Fulda tworzą firmę o tej samej nazwie. Początkowy produkują różnego rodzaju produkty gumowe.

W 1906 roku rusza produkcja opon rowerowych motocykli oraz do samochodów. Rok później to już są główne produkty firmy.

Kolejne lata to wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań w produkcji opon rowerowych, ciężarowych i do samochodów osobowych.

W 1952 roku Fulda tworzy swoją pierwszą oponę zimową z międzynarodowym oznaczeniem M+S. W 1960 roku Fulda wprowadza oponę do samochodów osobowych o nazwie „Diadem”, która staje się komercyjnym sukcesem.

W 1966 roku marka Fulda zostaje przejęta przez amerykański koncern Goodyear. W kolejnych dekadach Fulda tworzy i wprowadza wiele doskonałych modeli opon.

Fuzja niemieckich doświadczeń Fuldy i nowoczesnych technologii amerykańskiego Goodyeara pozwoliło i pozwala na tworzenie wyjątkowych opon.

Opony Fulda są znane ze swojej wysokiej jakości i przystępnej ceny.

Gwarancja

Gwarancja na opony Fulda wynosi 5 lat od daty produkcji lub do momentu osiągnięcia granicznego, dopuszczalnego przez przepisy zużycia czoła bieżnika (1,6 mm), w zależności od tego co nastąpi wcześniej.

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję