Klasa Premium

Bridgestone


TURANZA 6 205/50 R17"
Letnie

Dostępność:

Ostatnie sztuki

Kod producenta 21300
Szerokość 205
Profil 50
Srednica 17"
Sezon
LetnieLetnie
Producent Bridgestone
Indeks nośności 89 (max 580kg)
Indeks prędkości V (do 240 km/h)
Klasa przyczepności A
Opor toczenia B
Hałas 69dB
Rok produkcji 2024

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 775 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Bridgestone TURANZA 6 to opona letnia klasy premium. Jest dedykowana do samochodów osobowych oraz samochodów typu SUV oraz pojazdów elektrycznych.

Opona została wyposażona w asymetryczny bieżnik. Takie rozwiązanie pozwala uzyskać zrównoważone parametry jezdne.

Rowki obwodowe oraz nowe rowki poprzeczne barków, sprawnie odprowadzają wodę z powierzchni bieżnika. Zmniejsza to możliwość powstania zjawiska aquaplaningu.

Zoptymalizowana rzeźba bieżnika wpływa na powiększenie powierzchni styku opony z nawierzchnią. Ma to przełożenie na polepszoną przyczepność opony na suchej oraz mokrej nawierzchni. Skraca się droga hamowania.

Podwójnie skośne lamele 3D typu TARA, czyli mechanizm blokujący, który zwiększa sztywność bieżnika. Ma to wpływ na redfukcję poślizgów i większą stabilność opony.

Nowe mieszanki i skłąd chemiczny wypełniaczy i polimerów poprawiły widocznie osiągi na mokrej nawierzchni.

Opona Bridgestone TURANZA 6 to opona o wysokich parametrach jezdnych, przeznaczona dla wymagających Klientów.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Bridgestone

Bridgestone - japońska jakość

Historia marki Bridgestone sięga lat 20-tych XX wieku. Shōjirō Ishibashi rozpoczął od małej manufaktury, gdzie produkował podeszwy do butów.

W 1930 roku firma wyprodukowała swoją pierwszą oponę samochodową.

W 1931 roku stworzono oficjalnie spółkę Bridgestone Tire Co. Ltd z siedzibą w Tokio.

Kamieniem milowym w rozwoju marki było stworzenie opony radialnej do autobusów i samochodów ciężarowych w 1962 roku. Pierwsza taka opona do samochodów osobowych była produkowana od 1964 roku.

Rozpoczęła się globalna ekspansja marki. Fabryki w Kurumie, Tokio oraz Yokohamie zostały zmodernizowane aby mogły sprostać rosnącym wymaganiom produkcyjnym.

W latach 60-tych Bridgestone stał się dużym graczem na rynku azjatyckim. W latach 70-tych podbijał rynek europejski. Lata 80-te do duży rozwój na rynku amerykańskim.

Bardzo ważna dla dalszego rozwoju firmy była fuzja w 1988 roku z amerykańskim potentatem na rynku opon, firmą Firestone.

Obecnie Bridgestone jest jednym z czołowych i największych producentów opon na świecie. Produkty marki są cenione za jakość oraz zaawansowanie technologiczne.

Gwarancja

Okres gwarancji wynosi 4 lata od daty sprzedaży. Dla pełnego zwrotu (wymiana opon) okres gwarancji wynosi 1 rok. Dla opon zakupionych wcześniej niż rok od daty uznanej reklamacji, ale nie później niż 4 lata od daty sprzedaży, zastosowana będzie metoda częściowego zwrotu, tzw. metoda pozostałej głębokości bieżnika (PGB), ustalona wg zużycia bieżnika.

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję