Klasa Premium

Bridgestone


TURANZA T005 225/50 R18"
Letnie

Dostępność:

Ostatnie sztuki

Kod producenta 10521
Szerokość 225
Profil 50
Srednica 18"
Sezon
LetnieLetnie
Producent Bridgestone
Dodatkowe Wzmocnienie (XL)
Homologacja BMW (*), Mini
Indeks nośności 99 (max 775kg)
Indeks prędkości W (do 270 km/h)
Klasa przyczepności B
Opor toczenia A
Hałas 70dB
Rok produkcji 2023

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 1252 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Bridgestone TURANZA T005 to opona letnia klasy premium. Jest dedykowana do samochodów osobowych oraz samochodów typu SUV.

Opona została wyposażona w asymetryczny bieżnik. Takie rozwiązanie pozwala uzyskać zrównoważone parametry jezdne.

Rowki obwodowe oraz rowki poprzeczne sprawnie odprowadzają wodę z powierzchni bieżnika. Zmniejsza to możliwość powstania zjawiska aquaplaningu.

Zoptymalizowana rzeźba bieżnika wpływa na powiększenie powierzchni styku opony z nawierzchnią. Ma to przełożenie na polepszoną przyczepność opony na suchej oraz mokrej nawierzchni. Skraca się droga hamowania.

Solidne klocki barkowe oraz żebra środkowe odpowiadają za sztywność konstrukcji. Jazda jest bardziej stabilna, a manewry bardziej precyzyjne.

Technologia Nano-Protech zastosowana w mieszance gumowej poprawiła przyczepność na mokrej oraz suchej nawierzchni. Ma ona również wpływ na wysokie przebiegi.

Opona Bridgestone TURANZA T005 to opona o wysokich parametrach jezdnych, przeznaczona dla wymagających Klientów.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Bridgestone

Bridgestone - japońska jakość

Historia marki Bridgestone sięga lat 20-tych XX wieku. Shōjirō Ishibashi rozpoczął od małej manufaktury, gdzie produkował podeszwy do butów.

W 1930 roku firma wyprodukowała swoją pierwszą oponę samochodową.

W 1931 roku stworzono oficjalnie spółkę Bridgestone Tire Co. Ltd z siedzibą w Tokio.

Kamieniem milowym w rozwoju marki było stworzenie opony radialnej do autobusów i samochodów ciężarowych w 1962 roku. Pierwsza taka opona do samochodów osobowych była produkowana od 1964 roku.

Rozpoczęła się globalna ekspansja marki. Fabryki w Kurumie, Tokio oraz Yokohamie zostały zmodernizowane aby mogły sprostać rosnącym wymaganiom produkcyjnym.

W latach 60-tych Bridgestone stał się dużym graczem na rynku azjatyckim. W latach 70-tych podbijał rynek europejski. Lata 80-te do duży rozwój na rynku amerykańskim.

Bardzo ważna dla dalszego rozwoju firmy była fuzja w 1988 roku z amerykańskim potentatem na rynku opon, firmą Firestone.

Obecnie Bridgestone jest jednym z czołowych i największych producentów opon na świecie. Produkty marki są cenione za jakość oraz zaawansowanie technologiczne.

Gwarancja

Okres gwarancji wynosi 4 lata od daty sprzedaży. Dla pełnego zwrotu (wymiana opon) okres gwarancji wynosi 1 rok. Dla opon zakupionych wcześniej niż rok od daty uznanej reklamacji, ale nie później niż 4 lata od daty sprzedaży, zastosowana będzie metoda częściowego zwrotu, tzw. metoda pozostałej głębokości bieżnika (PGB), ustalona wg zużycia bieżnika.

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję