Klasa Premium

Hankook


Ventus Prime 3 K125 245/45 R18"
Letnie

Dostępność:

Ostatnie sztuki

Kod producenta 1029347
Szerokość 245
Profil 45
Srednica 18"
Sezon
LetnieLetnie
Producent Hankook
Dodatkowe Rant ochronny
Indeks nośności 96 (max 710kg)
Indeks prędkości W (do 270 km/h)
Klasa przyczepności B
Opor toczenia B
Hałas 71dB
Rok produkcji 2023

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 771 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Hankook Ventus Prime 3 K125 to opona letnia klasy premium. Jest przeznaczona do samochodów osobowych.

Opona posiada asymetryczny bieżnik. Takie rozwiązanie zapewnia optymalizację osiągów na suchej oraz mokrej nawierzchni.

4 szerokie rowki obwodowe sprawnie usuwają wodę z bieżnika. Dodatkowe nacięcia na zewnętrznej części pozawalają na jeszcze szybsze osuszanie opony. Taki wzór pozwolił na polepszenie przyczepności na mokrej nawierzchni. Dodatkowo zminimalizowano możliwość powstania zjawiska aquaplaningu.

Skośne krawędzie rowków bieżnika spowodowały zwiększenie powierzchni styku opony z nawierzchnią. Wpłynęło to na lepszą trakcję i przyczepność.

3 żebra w środkowej części opony stabilizują konstrukcję w czasie jazdy. Manewry są dokładniejsze i opory toczenia są zmniejszone. Zyskujemy pewność prowadzenia oraz komfort i wydłużone przebiegi.

Masywne klocki barkowe poprawiają jazdę w zakrętach.

Mieszanka gumowa wzbogacona w krzemionkę zapewnia przyczepność oraz gwarantuje wysokie przebiegi dzięki zmniejszeniu oporów toczenia.

Hankook Ventus Prime 3 K125 to opona, która zachowuje odpowiedni balans pomiędzy osiągami oraz bezpieczeństwem.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Hankook

Hankook czyli koreańska opona

Historia marki rozpoczyna się w 1941 roku od firmy Chosun Tire Company. Jest to największa i najstarsza firma oponiarska w Korei Południowej.

Rozwój i coraz większy eksport opon na rynek azjatycki był jednym z powodów zmiany nazwy firmy. Od 1953 roku producent jest znany jako Hankook.

Hankook od zawsze przywiązywał dużą wagę do rozwoju technologii. W 1982 roku powstał Centralny Instytut Badawczy w Daejeon. W kolejnych latach tworzone kolejne centra badawcze w Arkon w stanie Ohio w USA, Pekinie w Chinach oraz w Hanowerze w Niemczech.

Ekspansja na rynek europejski doprowadziła do stworzenia w 2007 roku nowoczesnej fabryki w  miejscowości Dunaujvaros na Węgrzech. Dzięki tej inwestycji Hankook zdobyło swoją obecną, wysoką pozycję na rynku oponiarskim.

Hankook znajduje się w czołówce producentów opon na świecie. Każdego roku w fabrykach Hankooka na całym świecie produkuje się około 50 milionów opon. Zapewnia pracę ok 14 tysiącom pracowników.

Czołowi producenci samochodów, wybierają opony marki Hankook na oryginalne wyposażenie swoich nowych aut. Zaufały im taki marki jak Opel, Kia, Audi, Chevrolet, Chrysler, Ford i Hyundai.

Gwarancja

Gwarancja na opony Hankook jest dożywotnia lub do momentu osiągnięcia granicznego, dopuszczalnego przez przepisy zużycia czoła bieżnika (1,6 mm), w zależności od tego co nastąpi wcześniej.

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję