Klasa Premium

Hankook


Ventus S1 Evo 2 K117 225/50 R17"
Letnie

Dostępność:

Ostatnie sztuki

Kod producenta 1015315W2021
Szerokość 225
Profil 50
Srednica 17"
Sezon
LetnieLetnie
Producent Hankook
Dodatkowe Wzmocnienie (XL)
Homologacja Audi (AO)
Indeks nośności 98 (max 750kg)
Indeks prędkości Y (do 300 km/h)
Klasa przyczepności B
Opor toczenia C
Hałas 69dB
Rok produkcji 2021

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 706 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Hankook Ventus S1 Evo 2 K117 to opona letnia klasy premium. Jest przeznaczona do samochodów osobowych i samochodów typu SUV.

Opona posiada asymetryczny bieżnik.

4 rowki obwodowe zapewniają szybkie odprowadzanie wody. Poprawiają one prowadzenie na mokrej nawierzchni oraz przeciwdziałają zjawisku aquaplaningu.

Solidne żebra znajdujące się w środkowej części bieżnika zapewniają stabilność w czasie szybkiej jazdy prosto.

Za odpowiednie zachowanie i przyczepność w czasie jazdy w zakrętach odpowiada specjalna mocna strefa barkowa.

Hankook Ventus S1 Evo 2 K117 to opona o sportowym charakterze. Kierowcy, ceniący sobie dynamiczną jazdę docenią opony koreańskiego producenta.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Hankook

Hankook czyli koreańska opona

Historia marki rozpoczyna się w 1941 roku od firmy Chosun Tire Company. Jest to największa i najstarsza firma oponiarska w Korei Południowej.

Rozwój i coraz większy eksport opon na rynek azjatycki był jednym z powodów zmiany nazwy firmy. Od 1953 roku producent jest znany jako Hankook.

Hankook od zawsze przywiązywał dużą wagę do rozwoju technologii. W 1982 roku powstał Centralny Instytut Badawczy w Daejeon. W kolejnych latach tworzone kolejne centra badawcze w Arkon w stanie Ohio w USA, Pekinie w Chinach oraz w Hanowerze w Niemczech.

Ekspansja na rynek europejski doprowadziła do stworzenia w 2007 roku nowoczesnej fabryki w  miejscowości Dunaujvaros na Węgrzech. Dzięki tej inwestycji Hankook zdobyło swoją obecną, wysoką pozycję na rynku oponiarskim.

Hankook znajduje się w czołówce producentów opon na świecie. Każdego roku w fabrykach Hankooka na całym świecie produkuje się około 50 milionów opon. Zapewnia pracę ok 14 tysiącom pracowników.

Czołowi producenci samochodów, wybierają opony marki Hankook na oryginalne wyposażenie swoich nowych aut. Zaufały im taki marki jak Opel, Kia, Audi, Chevrolet, Chrysler, Ford i Hyundai.

Gwarancja

Gwarancja na opony Hankook jest dożywotnia lub do momentu osiągnięcia granicznego, dopuszczalnego przez przepisy zużycia czoła bieżnika (1,6 mm), w zależności od tego co nastąpi wcześniej.

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję