Klasa Premium

Hankook


Ventus S1 Evo 3 K127 245/50 R19"
Letnie

Dostępność:

Ostatnie sztuki

Kod producenta 1026266
Szerokość 245
Profil 50
Srednica 19"
Sezon
LetnieLetnie
Producent Hankook
Dodatkowe Wzmocnienie (XL), Rant ochronny
Indeks nośności 105 (max 925kg)
Indeks prędkości Y (do 300 km/h)
Klasa przyczepności A
Opor toczenia C
Hałas 72dB
Rok produkcji 2023

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 1128 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Hankook Ventus S1 Evo3 K127 to opona letnia klasy premium. Jest przeznaczona do samochodów sportowych oraz tych mogących generować wysokie osiągi.

Opona posiada asymetryczny wzór bieżnika. Taka konstrukcja pozwoliła na osiągnięcie bardzo dobrych osiągów zarówno na suchej jak i mokrej nawierzchni.

Szerokie rowki obwodowe pozwalają na szybkie odprowadzanie wody spod czoła bieżnika. Zewnętrzne rowki opony mają specjalny kształt i zazębiają się. Dzięki takiemu rozwiązaniu zmniejszono ryzyko powstania aquaplaningu i poprawiono przyczepność na mokrej nawierzchni.

Mocne, zewnętrzne klocki barkowe usztywniają konstrukcję opony. Zastosowane aramidowe opasanie pozwala to na stabilną jazdę z dużą prędkością. Poprawiono zachowanie opony w zakrętach i manewrowanie stało się dokładniejsze.

Zoptymalizowany wzór bieżnika pozwolił na zwiększenie powierzchni styku opony z nawierzchnią. Poprawiło to trakcję i przyczepność na mokrej oraz suchej nawierzchni.

Hankook Ventus S1 Evo3 K127 to opona wysokich osiągów. Kierowcy, którzy cenią sobie szybką i sportową jazdę docenią wysokie parametry opony koreańskiego producenta.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Hankook

Hankook czyli koreańska opona

Historia marki rozpoczyna się w 1941 roku od firmy Chosun Tire Company. Jest to największa i najstarsza firma oponiarska w Korei Południowej.

Rozwój i coraz większy eksport opon na rynek azjatycki był jednym z powodów zmiany nazwy firmy. Od 1953 roku producent jest znany jako Hankook.

Hankook od zawsze przywiązywał dużą wagę do rozwoju technologii. W 1982 roku powstał Centralny Instytut Badawczy w Daejeon. W kolejnych latach tworzone kolejne centra badawcze w Arkon w stanie Ohio w USA, Pekinie w Chinach oraz w Hanowerze w Niemczech.

Ekspansja na rynek europejski doprowadziła do stworzenia w 2007 roku nowoczesnej fabryki w  miejscowości Dunaujvaros na Węgrzech. Dzięki tej inwestycji Hankook zdobyło swoją obecną, wysoką pozycję na rynku oponiarskim.

Hankook znajduje się w czołówce producentów opon na świecie. Każdego roku w fabrykach Hankooka na całym świecie produkuje się około 50 milionów opon. Zapewnia pracę ok 14 tysiącom pracowników.

Czołowi producenci samochodów, wybierają opony marki Hankook na oryginalne wyposażenie swoich nowych aut. Zaufały im taki marki jak Opel, Kia, Audi, Chevrolet, Chrysler, Ford i Hyundai.

Gwarancja

Gwarancja na opony Hankook jest dożywotnia lub do momentu osiągnięcia granicznego, dopuszczalnego przez przepisy zużycia czoła bieżnika (1,6 mm), w zależności od tego co nastąpi wcześniej.

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję