Klasa Premium

Hankook


Winter i*cept RS W442 155/80 R13"
Zimowe

Dostępność:

Ostatnie sztuki

Kod producenta 1016175
Szerokość 155
Profil 80
Srednica 13"
Sezon
ZimoweZimowe
Producent Hankook
Indeks nośności 79 (max 437kg)
Indeks prędkości T (do 190 km/h)
Klasa przyczepności D
Opor toczenia E
Hałas 71dB
Rok produkcji 2023

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 238 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Hankook Winter i*cept RS W442 to opona zimowa klasy premium. Jest przeznaczona do samochodów osobowych.

Opona posiada kierunkowy wzór bieżnika.

Szerokie rowki obwodowe skutecznie odprowadzają wodę i błoto pośniegowe. Zmniejsza to ryzyko aquaplaningu i poprawia przyczepność.

Klocki bieżnika są pokryte dużą liczbą lameli, które zapewniają dobrą przyczepność na zaśnieżonych i oblodzonych drogach.

Mieszanka gumowa jest wzbogacona w krzemionkę co sprawia, że opona pozostaje elastyczna w niskich zimowych temperaturach.

Zoptymalizowany wzór bieżnika zapewnia maksymalny styk opony z drogą, co ma bezpośredni wpływ na trakcję oraz przyczepność na zaśnieżonej i mokrej nawierzchni.

Hankook Winter i*cept RS W442 to opona o bardzo dobrych parametrach w przystępnej cenie.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Hankook

Hankook czyli koreańska opona

Historia marki rozpoczyna się w 1941 roku od firmy Chosun Tire Company. Jest to największa i najstarsza firma oponiarska w Korei Południowej.

Rozwój i coraz większy eksport opon na rynek azjatycki był jednym z powodów zmiany nazwy firmy. Od 1953 roku producent jest znany jako Hankook.

Hankook od zawsze przywiązywał dużą wagę do rozwoju technologii. W 1982 roku powstał Centralny Instytut Badawczy w Daejeon. W kolejnych latach tworzone kolejne centra badawcze w Arkon w stanie Ohio w USA, Pekinie w Chinach oraz w Hanowerze w Niemczech.

Ekspansja na rynek europejski doprowadziła do stworzenia w 2007 roku nowoczesnej fabryki w  miejscowości Dunaujvaros na Węgrzech. Dzięki tej inwestycji Hankook zdobyło swoją obecną, wysoką pozycję na rynku oponiarskim.

Hankook znajduje się w czołówce producentów opon na świecie. Każdego roku w fabrykach Hankooka na całym świecie produkuje się około 50 milionów opon. Zapewnia pracę ok 14 tysiącom pracowników.

Czołowi producenci samochodów, wybierają opony marki Hankook na oryginalne wyposażenie swoich nowych aut. Zaufały im taki marki jak Opel, Kia, Audi, Chevrolet, Chrysler, Ford i Hyundai.

Gwarancja

Gwarancja na opony Hankook jest dożywotnia lub do momentu osiągnięcia granicznego, dopuszczalnego przez przepisy zużycia czoła bieżnika (1,6 mm), w zależności od tego co nastąpi wcześniej.

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję