Klasa Średnia

Uniroyal


WinterExpert 205/50 R17"
Zimowe

Dostępność:

Ostatnie sztuki

Kod producenta 3633480000W2021
Szerokość 205
Profil 50
Srednica 17"
Sezon
ZimoweZimowe
Producent Uniroyal
Dodatkowe Wzmocnienie (XL), Rant ochronny
Indeks nośności 93 (max 650kg)
Indeks prędkości V (do 240 km/h)
Klasa przyczepności C
Opor toczenia C
Hałas 72dB
Rok produkcji 2021

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 652 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Uniroyal WinterExpert to opona zimowa klasy średniej. Jest przeznaczona do samochodów osobowych. Opona została wyposażona w kierunkowy wzór bieżnika. Dzięki takiemu rozwiązaniu opona uzyskuje odpowiednie parametry zimowe.

Skuteczne usuwanie wody i błota pośniegowego

Szerokie rowki obwodowe oraz rowki poprzeczne sprawnie odprowadzają wodę oraz błoto pośniegowe. Dodatkowo zastosowano technologię Shark Skin Technology, która korzystnie wpływa na usuwanie zanieczyszczeń spod czoła opony.

Szybkie odprowadzanie wody i błota pośniegowego zmniejsza ryzyko aquaplaningu oraz skraca drogę hamowania.

Lepsza trakcja na śniegu

Klocki bieżnika posiadają liczne lamele 3D, które poprawiają trakcję podczas jazdy na zaśnieżonej nawierzchni oraz skracają drogę hamowania.

Nowoczesna mieszanka gumowa

Zoptymalizowany wzór bieżnika z solidnymi klockami zapewnia stabilną i pewną jazdę.

Mieszanka gumowa pozostaje elastyczna nawet przy bardzo niskich temperaturach, co ma duży wpływ na przyczepność w trudnych warunkach zimowych.

Uniroyal WinterExpert to pewne prowadzenie i bezpieczeństwo w trudnych warunkach zimowych.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Uniroyal

Uniroyal - fascynacja jazdą w mokrych warunkach

W roku 1868 w Liege w Belgii powstaje mały sklepik z wyrobami gumowymi. Tylko właściciel, wizjoner Oscar Englebert w tamtym czasie mógł marzyć, że to początek marki znanej dzisiaj na całym świecie.

Pierwszą oponę do automobili stworzył i wyprodukował w 1898 roku Oscar Englebert junior (syn założyciela) i niedługo później firma stała się pionierem w produkcji opon w krajach Beneluxu.

Opony Engleberta juniora, które wytrzymały cały 24-godzinny wyścig Le Mans stały się odkryciem i o firmie stało się głośno na całym świecie.

Innowacyjny wzór bieżnika z zygzakowatymi nacięciami z 1914 roku poprawił bezpieczeństwo jazdy niwelując możliwość poślizgu.

Marka Uniroyal, którą znamy dzisiaj powstała w 1958 roku z połączenia Englebert Tyres i amerykańskiej US Rubber.

W 1979 roku dochodzi do fuzji Uniroyala z Continentalem. Połączenie daje kolejne możliwości rozwoju nowoczesnych technologii oponiarskich.

Od początku innowacje były podstawą istnienia marki. Uniroyal jako pierwszy wyprodukował „oponę na deszcz”. Jodełkowy bieżnik, to kolejny pomysł, który zmienił świat oponiarski.

Najbardziej znaną i ciągle ulepszaną technologią jest tzw. skóra rekina – „Shark Skin Technology”, która zabezpiecza przed aquaplaningiem, zmniejsza ryzyko poślizgu i poprawia bezpieczeństwo.

Gwarancja

7 lat gwarancji od daty zakupu na opony do aut osobowych i dostawczych przy zachowaniu maksymalnego czasu eksploatacji wynoszącego dziesięć lat od daty produkcji oznaczonej numerem DOT.

Uniroyal - Gwarancja 7 lat

Więcej na: https://www.uniroyal.pl/samochod/dlaczego-uniroyal/7-lat-gwarancji

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję