Klasa Średnia

Firestone


Winterhawk 4 225/45 R17"
Zimowe

Dostępność:

Ostatnie sztuki

Kod producenta 18064W2021
Szerokość 225
Profil 45
Srednica 17"
Sezon
ZimoweZimowe
Producent Firestone
Dodatkowe Wzmocnienie (XL), Rant ochronny
Indeks nośności 94 (max 670kg)
Indeks prędkości V (do 240 km/h)
Klasa przyczepności B
Opor toczenia C
Hałas 71dB
Rok produkcji 2021

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 667 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Firestone Winterhawk 4 to opona zimowa klasy średniej. Jest przeznaczona do samochodów osobowych i samochodów typu SUV.

Opona została wyposażona w kierunkowy bieżnik. Takie rozwiązanie jest często wykorzystywane przez czołowych producentów opon w bieżnikach zimowych.

Bieżnik w kształcie litery „V” szybko odprowadza wodę i błoto pośniegowe. Zmniejsza to ryzyka aquaplaningu oraz poprawia przyczepność na mokrych nawierzchniach.

Stabilność w czasie jazdy na zaśnieżonej nawierzchni poprawiają gęsto rozmieszczone lamele, które „wgryzają się” w śnieg dzięki czemu poprawiona została trakcja.

Specjalna mieszanka gumowa bogata w krzemionkę zachowuje elastyczność w najtrudniejszych warunkach temperaturowych oraz zapewnia bardzo dobrą przyczepność na śliskich oraz oblodzonych nawierzchniach.

Szczególnie widoczne jest poprawienie parametrów hamowania na mokrej oraz zaśnieżonej nawierzchni względem wcześniejszego modelu Winterhawk 3.

Zoptymalizowany wzór bieżnika zapewnia równomierny nacisk na drogę co ma pozytywny wpływ na poprawę przyczepności ale również komfortu jazdy.

Firestone Winterhawk 4 to opona o bardzo dobrych parametrach jezdnych w rozsądnej cenie.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Firestone

Firestone - opony z „gumowej stolicy świata”

W 1900 roku w Arkon w Ohio (USA) Harvey Firestone rozpoczął swoją drogę do sukcesu w świecie opon. Od samego początku firma była pionierem w produkcji opon.

Firestone zaopatrywał legendarnego Forda Model T i ta współpraca przyniosła firmie duży rozgłos.

Bardzo szybko Firestone stał się jednym z największych producentów opon w Stanach Zjednoczonych. Już w latach 30-tych produkty marki były eksportowane do Europy.

Sporty motorowe w Stanach Zjednoczonych i Firestone są połączone ze sobą nierozerwalnie.  Samochody wyposażone w opony marki Firestone wygrywały 50 razy w prestiżowym wyścigu Indianapolis 500.

Słynny amerykański kierowca wyjściowy Berna Eli „Barney” Oldfield po jednym z wygranych wyścigów powiedział:

"My only life insurance is my Firestone tires." (Opony Firestone są moim jedynym ubezpieczeniem na życie)

Po fuzji w 1988 roku Firestone należy do japońskiego koncernu Bridgestone.

Obecnie opony Firestone są bardzo dobrze oceniane przez użytkowników. Opinie kierowców potwierdzają testy opon organizowanych przez media motoryzacyjne.

Gwarancja

Okres gwarancji wynosi 4 lata od daty sprzedaży. Dla pełnego zwrotu (wymiana opon) okres gwarancji wynosi 1 rok. Dla opon zakupionych wcześniej niż rok od daty uznanej reklamacji, ale nie później niż 4 lata od daty sprzedaży, zastosowana będzie metoda częściowego zwrotu, tzw. metoda pozostałej głębokości bieżnika (PGB), ustalona wg zużycia bieżnika.

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję