Klasa Premium

Nokian


WR D4 215/45 R16"
Zimowe

Dostępność:

Ostatnie sztuki

Kod producenta T429768W2021
Szerokość 215
Profil 45
Srednica 16"
Sezon
ZimoweZimowe
Producent Nokian
Dodatkowe Wzmocnienie (XL)
Indeks nośności 90 (max 600kg)
Indeks prędkości H (do 210 km/h)
Klasa przyczepności B
Opor toczenia C
Hałas 69dB
Rok produkcji 2021

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 885 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Nokian WR D4 to uniwersalna opona zimowa klasy premium. Konstrukcja została opracowana z myślą o bezpiecznej, zrównoważonej jeździe zarówno na mokrej jezdni jak i na śniegu.

Wyposażona w kierunkowy bieżnik w kształcie strzały zapewnia przyczepność i sterowność w wymagających warunkach zimowych.

Centrum konstrukcji stanowi mocna i masywne żebro centralne. Jego lamele nie biegną przez całą jego szerokość, co wpływa na zwiększenie precyzji i kontroli prowadzenia.

Optymalizacja układu lameli dzielących bloki bieżnika znajdujące się po obu stronach żebra centralnego zapewnia maksymalną przyczepność na śniegu. Powstałe w ten sposób trzyelementowe grupy bloków, na spodzie rowków, zostały wzbogacone o komponenty wspomagające prowadzenie.

Sfiff Handling Blocks (sztywne bloki ułatwiające prowadzenie) wyposażone zostały w ciężkie lamele, które poprawiają trakcję. Ich konstrukcja poprawia wyczucie jazdy i zwiększa przyczepność na śniegu.

Producent zadbał również o komfort akustyczny użytkownika dzięki zastosowaniu technologii Silent Sidewall – rozwiązanie to aktywnie filtruje dźwięki oraz wibracje powstające w wyniku toczenia opony. Efekt ten uzyskano przez zastosowanie specjalnego pasa innowacyjnej mieszanki gumowej łączącej ściankę boczną i bieżnik. Kierowca zyskuje komfortową i cichą jazdę.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Nokian

Nokian - specjaliści od opon zimowych

Historia marki Nokian rozpoczęła się w 1898 roku kiedy to powstały Fińskie Zakłady Gumowe i fabryka Suomen Gummitehdas Oy.

W 1934 roku w fabryce rozpoczęła się produkcja pierwszej w pełni opony zimowej o nazwie Kelirengas.

Kolejną innowacyjną oponą była Lumi-Hakkapeliitta (Śnieżna Hakkapeliitta), której produkcja rozpoczęła się w 1936 roku.

Kolejny sukces to opona stworzona w 1961 roku. Kometa-Hakkapeliitta była pierwszą oponą z kolcami.

Jej wielkim osiągnięciem był rajd Monte Carlo w 1963 roku, ponieważ zdobywcy podium rywalizowali na zimowych oponach z kolcami fińskiej firmy.

Rekord świata maksymalnej prędkości na lodzie został ustanowiony w marcu 2013 roku. Kierowca testowy Janne Laitinen osiągnął prędkość 335,713 km/h na lodzie Zatoki Botnickiej. Bezpieczeństwo i przyczepność zapewniały opony zimowe z kolcami Nokian Hakkapeliitta 8.

W 1988 roku powstaje spółka Nokian Tyres. Debiut na giełdzie to rok 1995.

W 2005 roku powstała druga fabryka w Vsevolozhsku w Rosji. Jest ona najnowocześniejszą fabryką firmy.

Nokian jest znany z innowacyjności w segmencie opon zimowych. W 2014 roku producent zaprezentował pierwszą oponę z wysuwanymi kolcami.

Nokian jest jednym z najbardziej znanych producentów opon na świecie.

Gwarancja

Gwarancja na opony Nokian wynosi 3 lat od daty zakupu, lecz nie dłużej, niz 5 lat od daty produkcji lub do momentu osiągnięcia granicznego, dopuszczalnego przez przepisy zużycia czoła bieżnika (1,6 mm), w zależności od tego co nastąpi wcześniej.

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję